شهر آرا
خانه / گز بلداجی / صادرات انواع گز بدون مغز بلداجی در اصفهان

صادرات انواع گز بدون مغز بلداجی در اصفهان

بلداجی شهری در چهار محال و بختیاری به عنوان یکی از مهم ترین مراکز اصلی تولید گز در ایران شناخته شده است و حتی اگر بگوییم گز بلداجی شهرت جهانی پیدا  کرده است اغراق نکرده ایم. دلیل شهرت بالای گز بلداجی وجود انگبین در این گز می باشد.

حدود ۷۰ درصد گز بلداجی در اصفهان توزیع و به فروش می رسد و مابقی به مصرف خود استان چهار محال و بختیاری و دیگر استان های کشور  می رسد. گزها در انواع مغز دار
و بدون مغز تولید می شود در ادامه به معرفی گز بدون مغز بلداجی اصفهان می پردازیم.

صادرات انواع گز بدون مغز بلداجی در اصفهان

ویژگی های انواع گز بدون مغز بلداجی در اصفهان

ویژگی های انواع گز بدون مغز بلداجی در اصفهان		همان طور که پیشتر اشاره کردیم دلیل خوشمزه بودن و شهرت گز بلداجی وجود انگبین در داخل آن است که همین ماده باعث می شود گز بلداجی از ارزش غذایی بیشتری نسبت به گزهای معمولی برخوردار باشد. در واقع حشرات کوچکی که شبیه به زنبور عسل هستند روی ساقه و برگ های گیاه انگبین نشسته و شهدی تولید می کنند که از همین شهد در تولید گز استفاده می شود.

از انواع گز می توان به گز آردی، گز سکه ای، گز لقمه ای، گز برشی، گز پسته ای و گز بادامی اشاره کرد. در تهیه ی گزها از انواع مغزها مثل بادام، پسته و فندق استفاده
می شود اما گز بدون مغز که به انگشت پیچ معروف است نیز در بازار وجود دارد که برای مصرف افراد مسن و سالخوردگان عزیز مفید می باشد. از ویژگی های گز خوب این است که انگبین و عصاره های گیاهی بیشتری در آن استفاده شود و مغز کم تری در گز به کار رود هم چنین باید نرم و ترد باشد.

گز بدون مغز بلداجی در وزن ۴۰۰ گرمی خالص

گز بدون مغز بلداجی در وزن 400 گرمی خالصبرای تولید گز چندین مرحله به شرح زیر وجود دارد:

مرحله اول: شکر همراه با آب در پاتیل های بزرگ حدود ۲۰ دقیقه جوشانده می شود و در آخرین دقایق جوشانده شدن، مواد افزودنی و انگبین اضافه شده و حرارت دهی قطع
می شود.

مرحله دوم: مواد را به پاتیل پخت منتقل کرده تا در حین حرارت دیدن توسط پارو های داخل پاتیل هم زده شوند.

مرحله سوم: سفیده تخم مرغ به وسیله دستگاه سفیده زن آن قدر هم زده می شود که به صورت کف در بیاید و به مواد داخل پاتیل پخت اضافه می شود.

مرحله چهارم: در این مرحله حرارت ملایم تر و هم زدن کند تر صورت می گیرد تا مواد حالت رسیدگی پیدا کنند تا جایی که وقتی با پشت دست به حلوای گز کوبیده شود به دست نچسبد.

مرحله پنجم: گز ساخته شده را داخل قالب قرار می دهند و روی آن آرد سفید می پاشند، به قسمت خنکی منتقل کرده تا سرد و خنک شده و آماده برش توسط دستگاه شود.

مرحله ششم: در این مرحله چانه ها توسط دستگاه برش به قطعات مربع یا مستطیلی تقسیم می شود.

البته بعد از مرحله چهارم، مرحله ی مغز دهی می باشد که برای گزهایی که در داخل آن ها از مغزهای مختلف استفاده شده کاربرد دارد. انواع بسته بندی گز شامل بسته بندی لقمه ای که گز  داخل جلد مخصوص قرار می گیرد و دو طرف آن توسط دستگاه پرس دوخت می شود و بسته بندی در جعبه می باشد . در این نوع ابتدا ته جعبه آرد ریخته گزها را داخل جعبه چیده و مجددا روی آن آرد می پاشند و در جعبه هایی با وزن ۲۰۰ و ۴۰۰ گرمی قابل عرضه می باشد.

عرضه مستقیم گز بدون مغز بلداجی در اصفهان

عرضه مستقیم گز بدون مغز بلداجی در اصفهان عرضه گز بدون مغز بلداجی به صورت فله ای و جعبه ای با قیمت ارزان و کیفیت بسیار خوب در اصفهان و دیگر شهرهای ایران به صورت عمده صورت می گیرد. گزهای لقمه ای بدون مغز از نمونه گزهای ارزان قیمت محسوب شده و شما مشتریان گرامی می توانید با مراجعه به سایت، انواع گز، قیمت های آن و نحوه ی بسته بندی را مشاهده کرده و اقدام به سفارش کنید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای مهدی حاتمی بلداجی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120418582
شماره ثابت: 03834642663
شماره فکس: 03834641896
آدرس کانال: shahrara703@
پست الکترونیکی: shahrara703@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

فروش کلی گز بلداجی در تهران

یکی از پر طرفدار ترین و معروف ترین سوغات اصفهان، گز بلداجی می باشد که به تمام نقاط جهان صادر می شود، یکی از مزیت های گز، این است که، سرشار از ویتامین های A  و

پاسخی بگذارید

آراد برندینگ